Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Якими можуть бути дії банку при несплаті кредиту?

Звертаючись до банку з метою оформлення кредиту, варто розуміти, що після підписання кредитного договору у вас з'являться певні зобов'язання перед фінансовою компанією. Однак, дуже часто позичальники стикаються з ситуаціями, коли виникають певні фінансові труднощі і немає можливості виплатити кредит вчасно. Отже, якщо клієнт банку не вирішує дану проблему і просто ховається від співробітників банку, беззастережно за цим послідує покарання за несплату кредиту.

Що може зробити банк за несплату кредиту в Україні? Перш за все - подати позов до суду, що спричинить більш серйозні наслідки. Крім цього, ваша справа можуть продати колекторської компанії, співробітники якої дуже часто вдаються не до самих законних методів повернення грошових коштів.

Варто розуміти, що вносити виплати по кредиту необхідно щомісяця. Якщо певна сума не надходить на рахунок кредитора, вам почнуть дзвонити банківські співробітники з проханнями погасити заборгованість. Тут не допоможуть відмовки, типу: «У мене зараз складна фінансова ситуація» або «Забув заплатити, зроблю внесок в наступному місяці». Все це порожні слова, які нічим не обгрунтовані, що є самим прямим порушенням кредитного Договору.

Чи можуть посадити за несплату кредиту? Ні, але до злісному неплатнику після винесення відповідного судового рішення будуть застосовані наступні санкції:

  • Штраф. Ця сума є фіксованою.
  • Пеня.
  • Внесення в чорний список позичальників, що виключає будь-яке подальше співробітництво з даним банком.
  • Суд. Після судового розгляду на все майно боржника накладається арешт, після чого воно розпродається з метою погашення боргу, що утворився.
  • В судовому порядку банк має право отримання права власності на заставу.

Можливість кримінальної відповідальності за несплату кредиту

Найстрашніше, що може зробити банк при невиплаті кредиту - це подати на позичальника до суду. Але, як показує практика, банки намагаються уникати такого рішення, так як судовий розгляд може тривати дуже довго і не завжди закінчується рішенням на користь фінансової компанії.

Щоб банк не подав до суду за несплату кредиту, при виникненні певних складнощів, варто заздалегідь інформувати співробітників фінансової компанії про це. Робиться така заява в письмовій формі із зазначенням всіх факторів, які можуть вплинути на своєчасність виплати кредитних коштів.

Далі кредитор бере до уваги, що після вашої заяви може утворитися заборгованість. Вам буде запропонований один із таких способів вирішення даної проблеми:

  • Реструктуризація. По суті, це збільшення терміну виплат і скорочення щомісячної суми. Отже, ви зможете платити менше, але доведеться це робити довше.
  • Рефінансування. Зробити це можна в тому ж банку. Однак, варто враховувати те, що новий кредит буде цільовим і ви не зможете витратити гроші ні на що, крім погашення заборгованості, що утворилася.
  • Кредит у приватної особи. Як правило, такі позики є крайнім способом добути гроші для погашення кредиту. Це обумовлено тим, що приватники видають кошти під досить великий відсоток.
  • Онлайн кредитування. При виникненні фінансових труднощів, можна скористатися можливостями сервісу Dinero. Це дуже зручно, так як тут гроші видаються на найвигідніших умовах без прихованих комісій та інших непрозорих умов.

Якому банку можна не платити кредит? Ніякому! Після підписання кредитного договору у вас з'являються певні зобов'язання, які необхідно виконувати в чітко обумовлений термін.

Читачів також цікавить: