Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Яка мінімальна пенсія в Україні в 2019?

Пенсія для людей – довгоочікуваний відпочинок після багаторічної роботи. Нарешті можна присвятити себе своїм хобі, або ж просто безтурботно відпочивати на дачі, в селі, няньчитися з онуками і робити все, що захочеться. Але питання з фінансами все одно залишається актуальним, адже жити на щось треба. У цій статті сайт Dinero.ua допоможе розібратися, коли можна вийти на пенсію і яка мінімальна пенсія в Україні в 2019 році.

Коли можна виходити на пенсію?

Зовсім нещодавно в Україні почали реалізовувати зміни в пенсійній системі. З формальної точки зору вік виходу на заслужений відпочинок для чоловіків залишився колишнім – рівно 60 років. Але зміни торкнулися трудового стажу. Так, щоб вийти на пенсію у 2019 році в 60 років, необхідно мати за плечима 26 років трудового стажу. У 2028 році для того, щоб отримати пенсію в 60-річному віці, вам потрібно мати вже 35 років трудового стажу. Під час перехідного періоду до 2028 року розмір необхідного стажу для пенсії в Україні буде щорічно збільшуватися на одиницю.
Вийти на пенсію чоловікам можна буде і в 63 роки. У 2019 для цього необхідно мати стаж від 16 років. У 2028 році для виходу на заслужений відпочинок потрібно буде відпрацювати 25-35 років.
Якщо ж ви маєте трудовий стаж 15 років, то вихід на пенсію як в 2019, так і після 2028 року можливий по досягненню 65-річного віку. Все це відноситься до чоловіків.
Що стосується жінок, то до них змінене законодавство виявилося більш лояльним. Так, максимальний вік виходу на пенсію тут обмежується 60 роками. Інформація про пенсійний вік в Україні для жінок представлена в таблиці

2019 рік

59 років

2020 рік

59.5 років

2021 рік

60 років


Трудовий стаж, необхідний для виходу на пенсію для жінок, також буде збільшуватися. Пенсійний вік жінок в Україні після 2021 року зупиниться на позначці в 60 років, подальші збільшення поки не плануються.
У трудовому стажі, крім безпосередньо роботи, буде також враховуватися термін служби в армії, в тому числі й радянської. Також пару років стажу можна додати завдяки декретній відпустці, навчанню на бюджетній формі на стаціонарі, в аспірантурі або магістратурі. Відпустка по догляду за дитиною до моменту введення єдиних соціальних внесків теж дозволить отримати додатковий стаж.
Хоч пенсійна реформа і змушує людей працювати на кілька років більше, деякі пільги все одно залишилися. Так, розраховувати на достроковий вихід на пенсію можуть такі категорії громадян:

  • Батьки, які виховують більше 5 дітей або дитину, яка має інвалідність. Для жінок є можливість вийти на заслужений відпочинок у віці 50 років, проте необхідно мати за плечима стаж в 15 років. Чоловік же може отримати право на пенсію у віці 55 років за наявності 20-річного стажу.
  • Військові. За військовослужбовцями збережена пільга, згідно з якою на пенсію можна розраховувати після 25 років служби. На ту ж саму привілегію можуть розраховувати співробітники МВС і МНС.
  • Шахтарі. Люди, що працюють в небезпечних для здоров'я і життя умовах, можуть вийти на пенсію після 25 років трудового стажу. Окрім шахтарів, достроково вийти на пенсію можуть представники професій зі списків 1 та 2.
  • Учасники бойових дій. До цієї групи належать, наприклад, люди, що служили в Афганістані за часів СРСР. Вони можуть вийти на пенсію у віці 55 років, проте потрібно мати 25-річний трудовий стаж.

Розмір пенсії

Окрім питання про вік виходу на пенсію, людей не менше цікавить і фінансова складова. Так, розмір мінімальної пенсії в 2019 році становить тисяча п'ятсот шістьдесят чотири гривні. Вона була збільшена 1 липня 2019 року на 67 гривень.
Стаж 15 років гарантує мінімальний розмір пенсії, а за кожен рік понад цього стажу людина буде отримувати надбавку. Вийти на пенсію після реформи, маючи такий стаж, можна буде тільки в віці 65 років.
Мінімальна пенсія також була переглянута і для деяких категорій громадян. Так, тепер шахтарі на пенсії будуть отримувати мінімум 4356 гривень. Зміни торкнулися і пенсіонерів, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. 1 категорія "чорнобильців" отримає надбавку в 400 гривень, друга – в 357, а мінімальна пенсія 3 категорії постраждалих збільшиться на 315 гривень.
Розраховується сума пенсії за спеціальною формою:
Пенсія = Розмір середньої ЗП по країні * Індивідуальний коефіцієнт ЗП * коефіцієнт трудового стажу
Середня ЗП береться за 3 роки до того, як людина виходить на пенсію. Індивідуальний коефіцієнт розраховується як відношення доходу людини до середньої заробітної плати, з якої сплачувалися внески в ПФ. Коефіцієнт стажу – тривалість робочого стажу на одиницю оцінки одного року стажу.

Якщо ж людина досягла пенсійного віку, але не має необхідного стажу для нарахування пенсії, то вона може розраховувати на допомогу від держави. Соціальна пенсія в Україні визначається індивідуально. Основний фактор для її розрахунку – доходи членів сім'ї пенсіонера. Чим вони менші, тим на більшу соціальну пенсію може розраховувати людина.
Якщо ж не вистачає буквально пари років до мінімального стажу, то їх можна докупити. Вартість – 16896 гривень за рік стажу.

Висновки

Як бачите, пенсійна система зазнала деяких змін. Тепер людям доведеться працювати ще кілька років, щоб отримати можливість піти на заслужений відпочинок. Мінімальна пенсія, хоч і на трохи, але все ж збільшується.

Читачів також цікавить: