Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

В якому банку найкраще брати кредит 2019

У ЗМІ та в мережі Інтернет можна зустріти величезну кількість яскравих і на перший погляд найкращих і вигідних пропозицій з надання позикових коштів від різних фінансових організацій. Але так чи цікаві такі варіанти на справи? Чи дійсно можна взяти вигідний позику під «0%» або оформити швидкий споживчий кредит, не виходячи з дому?

Щоб зрозуміти, в якому банку найкраще брати кредит, і як вибрати найоптимальніший варіант кредитування, перш за все, потрібно розібратися з тим, які види кредитів на сьогоднішній день існують, і які умови по ним пропонують українські банки.

Типи позик

В даний час банківський сектор пропонує наступні типи кредитів:

 1. беззаставний;
 2. під заставу ліквідного майна.

Крім цього кредити можуть видаватися або під певні цілі, тобто бути цільовими (автокредити, іпотека), або не мати конкретного призначення (споживчий або на невідкладні потреби).

Беззаставні кредити видаються на короткий період часу, без застави, без довідки про доходи та сума по таких позиках обмежена (як правило, її розмір не перевищує 20-30 тис. Грн.). До цієї категорії відносяться всі споживчі кредити готівкою або на банківських картах.

Кредити під заставу ліквідного майна видаються банками на більш тривалі терміни. Вони вимагають більш ретельної перевірки позичальника і розширеного пакета документів. В якості застави тут виступає сам об'єкт кредитування (житлова або комерційна нерухомість, земельні ділянки, транспортний засіб і ін.). За формою надання кредит може бути готівкою або на пластикову карту.

Особливості погашення кредитів

При виборі найвигіднішого варіанту кредитування слід звертати увагу не тільки на розмір процентної ставки за кредитом, а й на метод його погашення. Він може бути двох типів:

 1. аннуїтетний;
 2. диференційований.

Ануїтетні платежі дозволяють погашати кредит рівними частинами через рівні проміжки часу, незалежно від залишку заборгованості. Тобто протягом усього терміну кредитування графік і сума ваших регулярних виплат буде незмінною.

Диференційовані платежі - це спосіб погашення кредиту, при якому позичальник рівними частинами погашає тіло кредиту, а відсотки нараховуються, в залежності від розміру залишкової заборгованості. Тобто розмір процентних виплат по кредиту буде змінюватися в кожен конкретний момент часу.

Ситуація з кредитуванням в Україні

Експерти стверджують, що в 2019 році найбільшим попитом з боку населення будуть користуватися кредити в точках продажів і споживчі кредити готівкою. Так як економічна ситуація в країні поступово стабілізується і поліпшується, процентні ставки по споживчих позиках будуть потроху опускатися.

Для іпотеки час поки не прийшов: ставки по таким кредитам дуже високі і не вигідні. Реальне розвиток іпотечного кредитування настане, коли вартість таких послуг буде в районі 10%. Фокус кредитної області спрямований на збільшення обсягів саме беззаставного кредитування.

Влітку 2017 року Україні набув чинності закон "Про споживче кредитування". Його дія спрямована на кращий захист прав позичальників. Тепер банки не мають право маніпулювати користувачами і рекламувати вигідні нульові кредити або вказувати дрібним шрифтом приховані комісійні збори. Вони повинні будуть вказувати справжню процентну ставку кредиту і на вимогу позичальника надавати договір до його підписання.

І ще один важливий пункт цього закону: усі штрафні санкції баків тепер мають обмеження: вони не можуть бути більше 50% кредиту, а розмір пені не повинен перевищувати 15% від обсягу простроченого платежу. Стягування штрафів за прострочення буде відбуватися тільки після оплати прострочених відсотків і суми кредиту (раніше штрафні санкції потрібно було погашати в першу чергу).

В якому банку краще взяти кредит

Переймаючись питанням, в якому банку краще взяти кредит в Україні, потрібно відштовхуватися від рейтингових списків, які складають авторитетні аналітичні агентства.

ТОП-3 кращих кредитів в банках України 2019 виглядає наступним чином:

На першому місці розташовується OtpBank. Він успішно працює на ринку України вже повних 20 років і заробив довіру і позитивні відгуки користувачів. Банк має соціальну спрямованість і пропонує досить привабливі умови:

 1. % ставка: 10-36%;
 2. розмір позики до 50 000;
 3. термін позики до 60 місяців;
 4. без довідки про доходи.

Друге місце займає найпопулярніший серед споживачів і найбільший банк України - ПриватБанк. Він має найбільш широку інфраструктуру і прогресивний інтернет-банкінг, саме за цими показником він посідає своє місце в списку. Умови, на яких можна взяти споживчий кредит, виглядають так:

 1. % ставка: 4,59% в місяць
 2. пільгова ставка (0%) до 55 днів;
 3. розмір позики 50 000 - на карту «Універсальна»; 75 000 - на карту «Універсальна Gold»;
 4. термін позики до 12 місяців з можливістю продовження;
 5. без довідки про доходи.

Зверніть увагу: пільговий період (55 днів) має на увазі дію особливих умов в період з першого числа місяця, в якому оформляється кредит і до 25 числа наступного місяця. Тобто, якщо ви оформляєте кредит 25 травня, то ваш пільговий період буде не 55 днів, а 31 день (25 днів червня + 6 днів до кінця травня). Погашення кредиту повинно відбутися до 25 числа місяця, наступного за датою виникнення заборгованості.

Третє місце займає банк Ideabank. Він пропонує досить широкий вибір кредитних продуктів з можливістю онлайн погашення і кращий пільговий період кредитування.

 1. % ставка: 0,01-40%;
 2. пільгова ставка (0%) до 92 днів (за умови видачі власної карти);
 3. розмір позики 50 000 - на карту будь-якого українського банку 200 000 - на карту Ideabank;
 4. без довідки про доходи (до 40 тис. грн.).

В якому банку краще брати кредит готівкою

Щоб визначити, який же банк зможе запропонувати кращі умови для видачі кредитних грошей готівкою, розглянемо три варіанти з рівними умовами. Нехай це буде 5 тисяч гривень на 1 рік.

 

Банк

Одноразова

комісія

Щомісячний платіж

Переплата

Можливість подачі заявки онлайн

IdeaBank

750

495

1690

Так

Credit Agricole Bank

230

566

2025

Ні

ПУМБ

0

594

2124

Так

Звичайно, видаючи кредити готівкою, банки піддаються великим ризикам, а, значить, і процентні ставки по ним відрізняються в більшу сторону. Але іноді виникають ситуації, коли потрібні саме готівкові позикові кошти (на оплату підрядникам, наприклад).

У такому випадку потрібно вибирати кращі, надійні джерела кредитування і дуже уважно ознайомитися з усіма супутніми платежами.

Банківські кредити - це дуже зручні і потрібні фінансові продукти. Ви отримуєте можливість реалізувати все задумане без виснажливих і болісних накопичень. Використовувати позикові кошти можна і потрібно, але обов'язковою умовою для вашого спокою є чітке планування і своєчасні оплати за кредитом.

Намагайтеся не пропускати регламентовані платежі і строго виконувати всі взяті на себе зобов'язання.

Читачів також цікавить: