Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Прибутковий податок із заробітної плати

Прибутковий податок в Україні - один з обов'язкових податків, які формують бюджет країни. Його сплачують усі підприємства та фізичні особи-підприємці. Щоб розуміти, чи правильно роботодавець нарахував прибутковий податок, варто знати, як це відбувається.

Що таке податок на прибуток?

З недавнього часу в Україні встановлено єдиний податок на прибуток в розмірі 18%. Його сплачують платники податків на території нашої країни і за її межами. По суті це різниця між доходами за місяць і витратами на собівартість товарів, виконання послуг і робіт, збут і т. д. Податок на прибуток в Україні - це прямий податок, який сплачують юридичні особи. Як правило, найманий робітник, який працює на господаря,  сам не займається обчисленням податку. Цим займається бухгалтерія. Проте, будь-який найманий працівник повинен знати, скільки щомісяця він платить в бюджет у вигляді податків. Для цього потрібно володіти наступними цифрами.

Які дані потрібно мати на увазі:

Є кілька актуальних в 2018 році цифр, які допомагають обчислити суму утримання прибуткового податку з зарплати:

  • мінімальна заробітна плата - 3723 гривні;
  • прожитковий мінімум - 1762 гривні (з 1 січня 2018 року);
  • податкова соціальна пільга - 881 гривня;
  • максимальна зарплата, при якій нараховується податкова соціальна пільга - 2470.

Оперуючи цими цифрами, можна вирахувати, якого розміру податок буде утриманий із заробітної плати.

Як розрахувати прибутковий податок із зарплати

Розглянемо простий приклад. Працівник підприємства отримує в місяць мінімальну зарплату. Тобто 3723 гривні. Соціальна пільга для такого працівника не надається, адже його заробітна плата перевищувала максимальну, при якій на таку пільгу можна розраховувати. Тобто більше 2470 гривень. Далі займемося обчисленням суми прибуткового податку за алгоритмом:

  1. Вирахуємо податок на дохід фізичних осіб: 3723 (мінімальна зарплата) х 18% (єдиний податок на прибуток фізичних осіб) = 670,14 гривень.
  2. Вираховуємо військовий збір: 3723 (мінімальна зарплата) х 1,5% (ставка військового збору) = 55,85 гривень.
  3. Податок складе: 670,14 + 55,85 = 725,99 гривень.

Таким чином, працівник, який одержує мінімальну офіційну заробітну плату, отримає «на руки» 2997,01 гривню. Тобто 3723 гривні - 670,14 гривень.

Можливі й інші, більш складні випадки. Наприклад, якщо працівнику має соціальні пільги (приклад: якщо працівник - людина, на чиєму утриманні знаходиться дитина з інвалідністю), коли працівник трудиться не повний робочий день або хоче звільнитися за власним бажанням в той місяць, за який доведеться нарахувати зарплату. Тоді алгоритм обчислення зазнає незначних змін.

Читачів також цікавить: