Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Проблемні кредити в Україні

У 2017 році новинні портали облетіла звістка, що Україна стала світовим рекордсменом з проблемних кредитів - більше половини кредитів знаходяться під ризиком неповернення, що загрожує для банків втратою близько 500 мільярдів гривень. Кількість проблемних кредитів постійно зростає, хоча фахівці кажуть, що вони досить забезпечені резервами, які поповнюються в тому числі завдяки депозитам.

Що таке проблемний кредит? Це кредит, прострочення по якому перевищила 90 днів, це кредити, які позичальники не можуть повернути в термін або не можуть повернути взагалі.

Чому проблемні кредити - це погано не тільки для банку?

Під час розрахунку процентної ставки банки враховують витрати на проблемні кредити. Рівень довіри банків до українських позичальників дуже низький, тому і відсотки по кредитах дуже високі, в порівнянні з кредитами в країнах ЄС, де використання кредитних коштів - це цілком звичайне явище. Тому проблемні кредити в Україні б'ють по кишені тих, хто платить вчасно.

Сьогодні Національний банк заявляє, що бореться з проблемними кредитами, і одним з результатів цього має стати зниження процентних ставок. Чим менше у банків буде проблемних кредитів, тим менше у нього витрат, які будуть включатися в процентну ставку. Однак це, по всій видимості, буде тривалим процесом, адже Верховній Раді потрібно буде прийняти ряд законів - про банкрутство, захист кредиторів, колекторських компаніях.

Керівництво НБУ повідомило, що 2018 рік стане роком боротьби з проблемними кредитами, і обіцяє отримати результати вже до його кінця. Минулий рік ознаменувався зростанням ринку споживчого кредитування на 40%, і банки прогнозують, що в 2018 ці позиції збережуться.

Як стягується проблемний кредит?

Банки та інші фінансові організації не видають кредити просто так. Від позичальника потрібно пакет документів, які аналізуються, аналізу також підлягає його кредитна історія. При великому кредитуванні банк може попросити заставу. Так кредит отримати простіше, а в організації з'являються гарантії повернення - в разі якщо позичальник не зможе виконати свої зобов'язання перед кредитором заставу перейде у власність банку і покриє витрати по кредиту. Якщо в договорі чітко обумовлено, що і яким чином стає заставою за кредитом, то не потрібно навіть звернення до суду. Якщо застави немає, позичальник і його поручителі не виходять на зв'язок, кредитор звертається до колекторів, які займуться пошуками боржника, а потім до суду. Крім того, проблемний кредит може бути проданий іншій організації.

Що робити, якщо ви не можете погасити кредит?

Перш за все, постарайтеся поговорити з кредитним фахівцем вашого банку. Краще поставити банк до відома про ваших складнощі, пояснити причини форс-мажору, а по можливості надати документи, які це підтверджують - чеки на дороге лікування, ремонт автомобіля після ДТП, довідка з місця роботи про звільнення або затримки заробітної плати. Розкажіть, як ви збираєтеся вирішувати проблему і скільки часу на це буде потрібно.

Іноді банк може запропонувати реструктуризацію, рефінансування позики. Це може полягати в зменшенні процентної ставки, продовження терміну користування позикою зі зменшенням щомісячного платежу. У цих рішень є свої підводні камені, тому слід бути уважними при укладанні нових договорів.

Читачів також цікавить: