Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Поговоримо про кредитні ставки в Європі

Головне, чого хочуть позичальники, вдаючись до послуги кредитування – це отримати позику на максимально вигідних умовах. Тобто взяти кредит під низький відсоток. На жаль, всі вітчизняні банки погоджуються видавати позики тільки під досить високі відсотки. Мешканці західної та центральної Європи, приїхавши в Україну, дивуються настільки високим відсоткам, адже кредитні ставки в Європі істотно нижче. Виникає питання: а чи не вигідно брати кредити в європейських банках?

Чому в більшості країн Європи кредити дешевше?

Тут відіграють роль кілька факторів. Насамперед, це стабільність економіки. У країні з надійним курсом валют і стабільно високим рівнем життя кредитування розвинене сильніше. Європейські банки готові видавати позики під низькі відсотки, будучи впевненими в тому, що черговий фінансова криза не зробить їх позичальників неплатоспроможними. Грає роль і менталітет клієнтів. В Україні кредит все ще асоціюється з відсутністю у позичальника грошей і неблагополучними обставинами. Парадоксально, але дотепер багато хто вважає, що кредит – це вимушена міра, а не засіб розвитку своєї справи чи людини. Всім знайома фраза «кредитна кабала», красномовно говорить про високі відсотки і незавидної долі позичальника.

Між тим для жителя західних країн відразу кілька кредитів – це нормально. Наприклад, середньостатистичний житель Австрії може взяти позику на освіту, а потім на купівлю побутової техніки або електроніки. Він зможе легко впоратися з виплатами і не відчувати на собі якогось осуду з боку суспільства.

Відрізняється і ставлення до повернення кредиту. Певний відсоток боржників є в будь-якій країні, але чомусь тільки на пострадянському просторі до людей, не повернула позички, відносяться з схваленням. У таких умовах фінансові установи просто змушені закладати в процентну ставку ризики, пов'язані з неповерненням боргів. Виходить, що самі люди впливають на зростання ставок відсотків.

Що ще впливає на кредитні ставки в Європі?

Навіть в багатостраждальній Греції, яка пережила в 2015 році серйозну економічну кризу, позики видаються під 10% річних або навіть менше. У середньому в Західній Європі процентні ставки не перевищують 8%. Для порівняння, в Україні середня процентна ставка 22%.

І ось чому так відбувається:

  • висока інфляція. Державна служба статистики повідомила, що інфляція в Україні в січні 2018 року склала 1,5% порівняно з груднем 2017. Для прикладу: у січні 2018 року рівень інфляції в Німеччині склав -0,72%, що на 1,36 менше, ніж у грудні 2017 року, і на 0,08 менше, ніж у січні 2017 року. А в Греції – -1,64%, що на 2,17 менше, ніж у грудні 2017 року і на 0,82 менше, ніж у січні 2017 року;
  • вартість коштів. Коли банк використовує гроші, взяті в якому-небудь європейському кредитній установі, йому доводиться платити відсотки. У підсумку ці відсотки переходять безпосередньо на клієнтів;
  • ризики. Чим більш нестабільна ситуація в країні, тим більші ризики переслідують компанію. Фінансова установа намагається перестрахуватися і підвищує відсоткові ставки;
  • маржа. Банк – не благодійна організація. Він існує для того, щоб отримувати прибуток. Однак іноді організації хочуть отримувати більше. Фактор жадібності теж впливає на відсотки за кредитами і додаткові платежі.

Щоб мінімізувати вплив перерахованих вище негативних факторів, деякі українці прагнуть брати позики в українських банках.

Як отримати кредит у Європі?

Практично у всіх європейських банках немає заборони на видачу коштів іноземцям. На справі ж отримати позику в Німеччині або у вже згаданій Греції буде непросто. Наприклад, поляку отримати такий кредит буде простіше, ніж українцю, адже Україна поки не член Євросоюзу. Але є фактори, які допомагають стати позичальниками іноземних банків.

Насамперед, це наявність посвідки на проживання. Фахівці не будуть розмовляти з тими, хто перебуває в країні нелегально. Ті, хто живуть в країні постійно, але не є її громадянами, можуть розраховувати на позику.

Банкіри всіх країн солідарні в тому, що позики можна видавати людям, у яких є офіційний дохід. Вітається видача позичок власникам бізнесу та підприємцям. Коли людина платить податки в бюджет країни, то ставлення до нього стає тепліше. Щоб довести свою платоспроможність, можна відкрити рахунок там, де потенційний позичальник збирається брати позику. Це і доведе фінансову спроможність клієнта, і виступить запорукою.

Якщо ж брати кредит в Європі під більш низькі відсотки, але жити в Україні, то можна скористатися послугами консалтингових компаній. Це своєрідні посередники між європейськими банками та іноземцями. Вони ведуть переговори й укладають договори з іноземними громадянами, які проживають не в країні, де зареєстрований банк.

Які документи потрібні?

При отриманні позики в іноземному банку доведеться зібрати солідний пакет документів, ядром якого є:

  • закордонний паспорт;
  • документ, в якому говориться, що позичальник не має боргів в інших кредитних компаніях;
  • відомості про доходи;
  • інформація про майно, яке могло б стати заставою.

Мало того, що пакет документів у різних банках може відрізнятися, так ще в кожному конкретному випадку в клієнта можуть попросити додаткові документи. Краще відразу звертатися в кредитний відділ організації, дізнатися їх умови видачі позичок, а потім з розумінням поставитися до прохання донести відсутні довідки і копії.

Читачів також цікавить: