Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Кредитування сільського хазяйства

Аграрний сектор в Україні банки розглядають як перспективне місце для вкладення коштів. Роль грать і природні умови в країні і величезні традиції в сільському господарстві. Довга історія українського господарювання, помножена на сучасні тенденції в рослинництві і вирощуванні тварин, змушує банки розглядати кредитування сільського господарства як в перспективі прибутковий бізнес, на який можна і потрібно давати позики.

Кредити на придбання техніки або витратних матеріалів в сільському господарстві поки не можуть похвалитися низькими ставками. Зате є багато кредитних програм, що дозволяють отримати гроші під потрібний проект. Найчастіше кредит для сільського господарства беруть на придбання устаткування, ПММ, запчастин для техніки та саму техніку, кормів для тварин і самих тварин, медичних препаратів для худоби і добрив для рослин. Все це витратні статті, на які потрібні великі кредити з довгим терміном виплати.

Хто дає сільгоспкредити:

Цим займаються багато українських банків. У різних фінансових установах частка коштів, задіяних в кредитуванні сільського господарства, варіюється від 20 до 60%. Перш за все, фермерство - це традиційна галузь господарювання в Україні. Тут може знайти роботу велику кількість людей. Також екологічно чисті продукти фермерських господарств все більше і більше цінуються на ринку.

Кредитні програми в банках найчастіше спрямовані або на підтримку фермерської діяльності шляхом кредитування сезонних потреб фермера, або інвестують в фермерські господарства, які потребують матеріальної допомоги.

Кредити для сільського господарства - це особливі банківські продукти, розроблені з урахуванням фермерської специфіки. Кредитор розуміє, що між видачею кредиту та погашенням боргу пройде якийсь час. Графік погашення позики встановлюється індивідуально з урахуванням сезонності або інший специфіки позичальника.

Як отримати кредит на сільське господарство?

Перед видачею будь-якої позики на фермерські потреби банк намагається зрозуміти, з якими ризиками йому доведеться зіткнутися. Він оцінює цілі, на які береться кредит, і можливості кожного потенційного позичальника. Тому справедливо говорити, що питання видачі кожного кредиту на сільське господарство розглядається в індивідуальному порядку.

Для того, щоб позику все-таки видали, потрібно мати:

 • фермерське господарство, яке проіснувало мінімум 18 місяців;
 • реєстрацію в якості суб'єкта господарювання;
 • інформацію про дохідну діяльності фермерського господарства;
  хорошу кредитну історію.
 • Втім, в мікрофінансовій організації позику можуть видати швидше і з меншим пакетом документів. Позику видадуть на будь-які цілі, без документів про фермерське господарство та прибуткового кошторису. Однак такий метод кредитування мало підходить для повного інвестування сільського господарства. Це, скоріше, оперативна фінансова допомога у випадках, коли гроші потрібні терміново, а борг можна буде повернути швидко.

  Як збільшити свої шанси на отримання позики?

  Перш за все, зіставте ризики. Буде добре, якщо за візиту в банк позичальник уже дасть готовий кошторис з усіма розписаними статтями витрат, бізнес-план. Тоді у фінансовій організації будуть розуміти, що позичальник розуміє, що робить.

  Заздалегідь дізнайтеся в банку термін дії різних документів. Десь довідка про доходи дійсна протягом 2 місяців, десь 2 тижні. У різних банках вона може відрізнятися.

  Оцініть час, на який потрібна позика. При звичайному кредитуванні рекомендують брати гроші на мінімальний термін, але в сільському господарстві можливо всяке. Зазвичай позики видають на термін від 1 року до 8 років. Але через великий розмір позики її видають не відразу, а частинами, розподіляючи всю суму на кілька платежів.

  Добре підвищує шанси на отримання позики фінансова гарантія повернення коштів. Це нерухомість, техніка або автомобілі. Тут є сенс не економити і купувати дорожчу, але нову і більш продуктивну техніку. З її допомогою можна домогтися більшої ефективності на виробництві, швидше налагодити господарювання і випускати товар, який міг би конкурувати з європейським.

Читачів також цікавить: