Блог

Кредитування сільського хазяйства

Аграрний сектор в Україні банки розглядають як перспективне місце для вкладення коштів. Роль грать і природні умови в країні і величезні традиції в сільському господарстві. Довга історія українського господарювання, помножена на сучасні тенденції в рослинництві і вирощуванні тварин, змушує банки розглядати кредитування сільського господарства як в перспективі прибутковий бізнес, на який можна і потрібно давати позики.

Кредити на придбання техніки або витратних матеріалів в сільському господарстві поки не можуть похвалитися низькими ставками. Зате є багато кредитних програм, що дозволяють отримати гроші під потрібний проект. Найчастіше кредит для сільського господарства беруть на придбання устаткування, ПММ, запчастин для техніки та саму техніку, кормів для тварин і самих тварин, медичних препаратів для худоби і добрив для рослин. Все це витратні статті, на які потрібні великі кредити з довгим терміном виплати.

Хто дає сільгоспкредити:

Цим займаються багато українських банків. У різних фінансових установах частка коштів, задіяних в кредитуванні сільського господарства, варіюється від 20 до 60%. Перш за все, фермерство - це традиційна галузь господарювання в Україні. Тут може знайти роботу велику кількість людей. Також екологічно чисті продукти фермерських господарств все більше і більше цінуються на ринку.

Кредитні програми в банках найчастіше спрямовані або на підтримку фермерської діяльності шляхом кредитування сезонних потреб фермера, або інвестують в фермерські господарства, які потребують матеріальної допомоги.

Кредити для сільського господарства - це особливі банківські продукти, розроблені з урахуванням фермерської специфіки. Кредитор розуміє, що між видачею кредиту та погашенням боргу пройде якийсь час. Графік погашення позики встановлюється індивідуально з урахуванням сезонності або інший специфіки позичальника.

Як отримати кредит на сільське господарство?

Перед видачею будь-якої позики на фермерські потреби банк намагається зрозуміти, з якими ризиками йому доведеться зіткнутися. Він оцінює цілі, на які береться кредит, і можливості кожного потенційного позичальника. Тому справедливо говорити, що питання видачі кожного кредиту на сільське господарство розглядається в індивідуальному порядку.

Для того, щоб позику все-таки видали, потрібно мати:

 • фермерське господарство, яке проіснувало мінімум 18 місяців;
 • реєстрацію в якості суб'єкта господарювання;
 • інформацію про дохідну діяльності фермерського господарства;
  хорошу кредитну історію.
 • Втім, в мікрофінансовій організації позику можуть видати швидше і з меншим пакетом документів. Позику видадуть на будь-які цілі, без документів про фермерське господарство та прибуткового кошторису. Однак такий метод кредитування мало підходить для повного інвестування сільського господарства. Це, скоріше, оперативна фінансова допомога у випадках, коли гроші потрібні терміново, а борг можна буде повернути швидко.

  Як збільшити свої шанси на отримання позики?

  Перш за все, зіставте ризики. Буде добре, якщо за візиту в банк позичальник уже дасть готовий кошторис з усіма розписаними статтями витрат, бізнес-план. Тоді у фінансовій організації будуть розуміти, що позичальник розуміє, що робить.

  Заздалегідь дізнайтеся в банку термін дії різних документів. Десь довідка про доходи дійсна протягом 2 місяців, десь 2 тижні. У різних банках вона може відрізнятися.

  Оцініть час, на який потрібна позика. При звичайному кредитуванні рекомендують брати гроші на мінімальний термін, але в сільському господарстві можливо всяке. Зазвичай позики видають на термін від 1 року до 8 років. Але через великий розмір позики її видають не відразу, а частинами, розподіляючи всю суму на кілька платежів.

  Добре підвищує шанси на отримання позики фінансова гарантія повернення коштів. Це нерухомість, техніка або автомобілі. Тут є сенс не економити і купувати дорожчу, але нову і більш продуктивну техніку. З її допомогою можна домогтися більшої ефективності на виробництві, швидше налагодити господарювання і випускати товар, який міг би конкурувати з європейським.

Читачів також цікавить: