Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Хто такі колектори і як вони працюють?

Якщо у вас є певна прострочення по кредиту, варто терміново задуматися, як можна вирішити утворилася проблему. Це обумовлено тим, що банк навряд чи стане слухати пояснення, типу «захворів», «зменшили заробітну плату» або «бізнес не приносить очікуваний дохід».

У даній статті виникає необхідність розглянути, хто такі колектори і як з ними необхідно спілкуватися, щоб зменшити моральний і фізичний тиск на позичальника.

 

Хто такі колектори?

Колектор - це співробітник колекторської фірми, яка займається поверненням боргів по кредитах. Дані фахівці часто вдаються до не самих гуманних методів, що має каратися законом. По суті, колектор має право дзвонити позичальнику, відправляти листи і спілкуватися з боржником виключно в суді. Якщо колектор погрожує фізичною розправою, можете сміливо звертатися в правоохоронні органи.

Велика частина позичальників не має поняття, на яких підставах можуть діяти колектори. Отже, всі загрози і візити додому сприймаються, як само собою зрозуміле. Якщо співробітники колекторської компанії діє на законних підставах або мають рішення суду, з таким фахівцем можна домовлятися, у всіх інших випадках можна і потрібно шукати на «вишибалу» законну управу.

 

Яка діяльність колекторів є законною?

Якщо ви не знаєте, як працюють колектори, варто спочатку проконсультуватися з фахівцем. Якщо говорити про юридичний аспект, колектори мають тільки два законних права:

- Повідомлення боржників про наявність та суму боргу. Крім цього, колектор має право визначити не тільки суму заборгованості, але також штрафів і пені.

- Якщо банк продав кредит колекторам, вони мають право подати на боржника в суд.

Але, як показує практика, на даний момент немає прямого законного заборони або інших обмежень діяльності колекторів. Таким чином, якщо вам надходять будь-які загрози, варто заздалегідь ознайомитися зі своїми правами:

- Для того, щоб новий кредитор міг пред'явити вам свої вимоги, необхідно попросити показати документи, які підтверджують перехід всіх прав. Це повинен бути Договір з банком, який уповноважує колектора представляти всі інтереси фінансової компанії.

- Кожен прострочений кредит має строк свій давності. Таким чином, якщо колектори вступили з вами в контакт більш, ніж через три роки, їх претензії не мають ніякого юридичного сенсу.

- Погашення кредиту необхідно проводити виключно в касі банку. Касир повинен видати чек, який буде підтвердженням того, що ви зробили платіж. Якщо ваш кредит проданий колекторській організації, це не є підставою для виплати боргу. У такому випадку варто продовжувати вносити грошові кошти на той же рахунок, що і раніше.

- Якщо колектор наполягає на тому, щоб ви продали своє майно з метою погашення боргу по кредиту, не варто реагувати на такі рекомендації. Третя особа не має права стягувати ваші речі без відповідного судового рішення. Крім цього, якщо таке є, варто попросити пред'явити вам письмовий доказ. Всі постанови та інша документація повинні бути оригінальними з живими підписами і мокрими печатками.

 

Для того, щоб виключити прострочень і проблем з колекторськими агентствами, перед тим, як взяти кредит в банку, варто заздалегідь оцінити свої фінансові можливості. Якщо є ризик утворення заборгованості, необхідно відмовитися від такої позики або передбачити додаткове джерело фінансування.

 

Читачів також цікавить: