Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Ефективне планування сімейного бюджету

Ведення домашньої бухгалтерії – справа не з найлегших. Це обумовлено тим, що в сімейному бюджеті повинні враховуватися можливі потреби всіх домашніх без винятку (чоловіка, дружини, дітей, інших родичів). Отже, можуть траплятися розбіжності.

Планування сімейного бюджету допоможе підвищити фінансову дисципліну, що стане найкращим засобом контролю витрат. Наприклад, якщо всі грошові надходження розподілити правильно, ви зможете дуже швидко погасити свої заборгованості, придбати щось нове, з'їздити на море або відкласти кошти. Окрім цього, якщо ви знаєте, як розрахувати сімейний бюджет, можете не сумніватися в тому, що через певний проміжок часу добробут вашої сім'ї значно покращиться.

Складання сімейного бюджету

Як правильно планувати сімейний бюджет? Тут необхідно врахувати всі особливості цього процесу. Для цього необхідно розуміти, що у плануванні важливо враховувати всі можливі витрати аж до копійки. Це допоможе визначити реальний стан ваших доходів і витрат.

До факторів, які враховуються під час складання сімейного бюджету належать:

  • Комунальні послуги та оренда житла.
  • Харчові продукти для домашнього вжитку та обіди в робочий час.
  • Витрати на придбання проїзного квитка або на бензин (якщо є автомобіль).
  • Щоденні та непередбачені витрати.
  • Свята та вільний час.
  • Щомісячні внески по кредитах, іпотеці тощо.
  • Окрім цього, варто враховувати ті витрати, які виникають не кожен місяць. Сюди можна віднести медичне обстеження або технічний огляд транспортного засобу.

Розподіл коштів

Для того, щоб розуміти, як розподілити сімейний бюджет, варто заздалегідь визначити, на що і скільки грошей ви витрачаєте щомісяця. Варто відзначити, що в процесі ведення таблиці витрат ваші плани можуть коригуватися (це нормально). Але, спочатку вам потрібно скласти чіткий план, який допоможе далі координувати ваші дії.

Для початку варто визначити те, який дохід виходить в сукупності у всіх членів вашої родини. Окрім цього, заздалегідь розуміти, хто вносить гроші в бюджет, а хто ні. Далі в таблицю необхідно внести суми навпроти колонок, де вказані щомісячні витрати. Спочатку вписуємо найважливіші з них, а далі у напрямку зниження.

Порада фахівця

Якщо ви не знаєте, як планувати сімейний бюджет, варто ознайомитися з навчальними відео, яких в Інтернеті досить багато. Фахівці рекомендують вести таблицю своїх витрат в режимі онлайн. Це дуже зручно, оскільки розроблено безліч програм, які допомагають структурувати дані, що значно полегшує процес розподілу сімейного бюджету.

Для того, щоб значно заощадити кошти, перед походом до магазину складіть список продуктів, які необхідно купити: овочі купуйте на ринку, а напівфабрикати в супермаркеті. Це буде розумним, оскільки ціни відзірняються. І на останок, складання списку допоможе передбачити абсолютно все й позбутися від звички до спонтанних покупок, що заощадить вам до 15% сімейного бюджету. 

Читачів також цікавить: