Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Ефективна процентна ставка

Ефективна процентна ставка (effective rate) - це розрахункова величина, яка відображає всі платежі, які сплачує позичальник за користування кредитом. Крім номінальної процентної ставки, вартість послуги кредитування може в себе включати такі витрати, як платежі на оформлення договору або обслуговування самої позики.

Для того, щоб вибрати оптимальний варіант кредиту, потрібно брати до уваги саме цей показник. Недостатньо порівнювати тільки річні відсотки. Ефективна процентна ставка здатна проінформувати потенційного користувача і допомогти йому провести порівняльний аналіз пропозицій максимально точно.

Хоча в Україні і діє закон "Про споживче кредитування», який зобов'язує банки розкривати повну інформацію про кредити і не маніпулювати позичальниками, рекламуючи нульові ставки або необ'єктивні відсотки, отримати повну інформацію по всіх супутніх платежах як і раніше не легко.

Згідно із законом всі банки України зобов'язані надавати позичальникові розрахунок ефективної процентної ставки і розмір переплати за наданим кредитом. Але на ділі, багато фінансових організацій дають можливість познайомитися з цією інформацією тільки перед самим підписанням договору, що абсолютно не підходить для проведення порівняльного аналізу.

Як показує практика, найбільш на перший погляд вигідні пропозиції по кредитах, що пропонують найнижчі відсоткові ставки, мають безліч прихованих додаткових платежів. І банк, що рекламує кредитну послугу за 22% в рік, на ділі пропонує позику за 30, а то і 35%, якщо провести розрахунок ефективної процентної ставки.

Як розрахувати ефективну ставку по кредиту?

Щоб визначити показник ефективної процентної ставки (ЕПС), потрібно обчислити сумарну суму боргу за позикою. Для цього використовуються такі статті витрат:

 1. сума основного боргу позики;
 2. % по позиці;
 3. платежі за розгляд заявки;
 4. комісійні збори за видачу і супровід кредиту;
 5. оплата за створення розрахункового / операційного обслуговування;
 6. державні / приватні збори за оцінкою заставного майна;
 7. страхові платежі.

Самостійний розрахунок показника ефективної процентної ставки за кредитом передбачає внесення багатьох розрахункових даних . Принцип розрахунків досить простий: потрібно зібрати всі витрати по кредиту за весь період користування і розділити їх на часовий показник. Але реалізувати такий розрахунок самостійно важко.

Для більшості користувачів буде зручніше скористатися онлайн-калькуляторами, які пропонуються в мережі. Всі вони адаптовані під користувачів і не вимагають особливих математичних знань. Ви заповнюєте запропоновані поля в процентах або сумах:

 1. сумма кредиту;
 2. термін послуги;
 3. % -а ставка в рік;
 4. і всі додаткові платежі.

Програма самостійно проводить розрахунок і визначає показник ефективної процентної ставки за обраним кредитом.

Мікрокредитування

Стрімко набирають популярність серед позичальників України компанії, які пропонують послуги мікрокредитування. Цей ринок росте і розвивається, з'являються все нові і нові організації, які можуть видати онлайн-позики до зарплати, розміром до 10-15 тисяч гривень на 1-2 місяці.

Ці послуги дуже зручні, а тому і затребувані: без довідок про доходи, без поручителів і найголовніше, без будь-яких прихованих платежів, ви отримуєте необхідну суму онлайн, перебуваючи у себе вдома. Не потрібно витрачати час на відвідування банківського відділення, чекати консультації фахівця. Ви все робите самостійно на сайті компанії, маючи на руках лише паспорт, ІПН, картку будь-якого українського банку і мобільний телефон.

Це не найдешевші позики, їх вартість визначається щоденною процентною ставкою, але це плата за оперативність і зручність. Крім того, такими кредитами рідко користуються більше місяця, а значить, вартість послуги не буде занадто високою.

Читачів також цікавить: