Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Депозитні ставки Європи

Нестабільна економічна ситуація в країні змушує багатьох замислюватися над перспективою віднести свій внесок в якийсь європейський банк. Звичайно, фраза «депозит в швейцарському банку» звучить відмінно, тільки насправді з закордонними вкладами для українців справи йдуть не так добре.

Депозитні ставки в Європі: які вони

Розміщувати внесок в Європі коштує тим, хто має в своєму розпорядженні достатньо веhликими сумами. В першу чергу, це надійно. У більшості європейських банків велика капіталізація, так що забрати гроші, якщо фінансова установа початок зазнавати труднощів, не складає труднощів. Система гарантування вкладів Європейського Союзу обіцяє вкладникам не менше 20000 євро за кожним депозитом. В Україні ця сума скромніше. А в Угорщині, Словаччині та Словенії держава гарантує повернення всього вкладу незалежно від його розміру. Зрозуміло, що такі умови по депозитах здаються більш вигідними порівняно з українськими.

Вклади в Європі вигідні ще й тим, хто там навчається або працює. По-перше, так зручніше. Не потрібно пересилати гроші на батьківщину і працювати з банком на відстані. По-друге, депозит в країні роботи або навчання дає додаткові бонуси у вигляді більш дешевої страховки або можливості взяти кредит. А в Литві власники великого депозиту (від 300 000 євро) можуть розраховувати на допомогу в отриманні п'ятирічного посвідки на проживання.

Головний мінус європейських депозитів для українців - це низька відсоткова ставка. В Україні ми звикли, що річна ставка 16-18%. А ось в європейські банки можуть запропонувати тільки 1-2% в рік. При цьому в деяких країнах ці відсотки обкладаються податком на приріст капіталу.

Як отримати дозвіл?

Без особливих проблем оформлять закордонний внесок ті, хто вчиться, працює або легально живе в якійсь із європейських країн. А ось іншим українцям доведеться звертатися до Національного Банку та отримувати спеціальну валютну ліцензію. Цей документ дозволяє особі розміщувати валютні цінності за кордоном. Але і вона містить в собі обмеження: не більше 600 000 гривен на рік. Сам документ теж дійсний 1 рік.

Отримати такий дозвіл непросто. Сам пакет документів виглядає так:

  • копія паспорта та ІПН-коду;
  • заяву на отримання дозволу;
  • довідка з українського банку, який буде переводити гроші;
  • довідка з закордонного банку про те, що він готовий прийняти гроші і відкрити рахунок.

Цей в принципі звичайний пакет документів буде вивчати МВС і СБУ на предмет ознак корупції. І якщо перевіряючим інстанціям щось здасться підозрілим, в ліцензії відмовлять. Крім того, НБУ може не побачити в вашому бажанні підстав для розміщення капіталу за кордоном і відмовити.

Звичайно, можна спробувати відкрити зарубіжний депозит в обхід Національного банку, але тоді це буде розцінено як злочин, що карається штрафом, виправними роботами або обмеженням волі.

Отримати ліцензію доведеться і тим, хто просто хоче зняти гроші в Україні зі свого закордонного депозиту. У будь-якому випадку за отримання ліцензії доведеться заплатити, а спроба користуватися внеском в закордонному банку без відома НБУ буде переслідуватися за законом.

Як зробити депозит у закордонному банку?

Спілкування безпосередньо з закордонним банком теж може виявитися непростим. Перш за все, фінансова установа поцікавиться походженням доходів, так що воно повинно бути максимально прозорим. Потрібно буде подати документи про постійне місце проживання і роботи, показати рекомендацію від українського банку. Внесок не вийде зробити дистанційно, так що доведеться їхати в закордонний банк і там підписувати договір.

Звичайно, потенційному вкладнику можуть відмовити через погану кредитну історію, підозрі в будь-якому злочині або недостатньої прозорості його доходів. Відмовити можуть і на основі того, що клієнт збирається вкладати занадто маленьку суму. Часто мінімальний пороговий внесок становить 10-25 тисяч євро. Так що заради меншого депозиту просто не варто затівати тяганину з закордонним внеском.

Сам процес розміщення грошей у банку може проходити двома шляхами:

  • Перший: вкладник сам везе суму через кордон.
  • Другий: вкладник переводить гроші за допомогою банку-посередника. Ця послуга не безкоштовна, як і саме відкриття рахунку в європейському банку (в деяких випадках), що зайвий раз підкреслює думку про те, що заради невеликого внеску не варто затівати тяганину з європейським банком.

А ось відсотки в європейських банках хоч і невеликі, але розраховуються під кожного клієнта окремо. Часто про це заявляють прямо на сайті установи. Тому на розмір процентної ставки може вплинути розмір вкладу, його тривалість, вік і репутація вкладника, наявність інших рахунків в банку.

Читачів також цікавить: