Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Де взяти кредит під заставу в Україні?

Банк охочіше надає позику на вигідних умовах, якщо ця позика забезпечена заставою. Часто застава - це нерухомість позичальника. Для банку застава - це гарантія того, що організація не зазнає збитків, якщо клієнт не виплатить борг. Для позичальника застава - це мотивація виплатити кредит і відсотки по ньому в повному обсязі, щоб не втратити предмет застави. Маючи заставу, але не маючи довідки про доходи, можна підвищити свої шанси на отримання позики.

Що таке застава?

Застава - це якесь цінне майно, права на яке передаються в банк, поки позичальник користується грошима банку. Оформляючи позику, клієнт підписує з фінансовою організацією договір, згідно з яким права на володіння майном повернуться до попереднього власника після того, як той поверне позичені кошти. Це означає, що залишаючи під заставу будинок або автомобіль позичальник продовжить їздити на цьому авто або жити в будинку, але не матиме права продати або подарувати це майно.

Якщо ж позичальник не виплачує борг, банк може забрати нерухомість, яка була в заставі, а потім реалізувати її. Тобто продати на торгах, а виручені гроші пустити на погашення боргу клієнта.

Коли позичальник оформляє іпотеку, запорукою стає квартира, яку купують. При цьому позичальник може оселитися і зареєструватися в новому житлі, робити там ремонт і навіть здавати квартиру в оренду. Але в разі невиконання кредитних зобов'язань банк продасть нерухомість на торгах.

Вимоги до застави

Кредит під заставу житла та нерухомості має на увазі, що ця застава може буде легко продати. Це означає, що квартира в новобудові в оживленому районі Києва - більш ліквідна застава, ніж будинок в районному центрі. Оцінюючи ліквідність нерухомості, співробітники банку відповідають на головне питання: як швидко вони зможуть з максимальною вигодою продати нерухомість і повернути гроші організації.

Ще одна важлива умова - це легка відчуженість закладеного майна. Наприклад, якщо серед власників закладеного майна значиться неповнолітній, то з відчуженням такої квартири можуть виникнути проблеми. Тому банки іноді можуть не прийняти ту чи іншу нерухомість як заставу, щоб уникнути проблем в майбутньому.

Кредит під заставу нерухомості без довідки про доходи види:

Сьогодні банки під заставу квартири або будинку можуть видати такі види кредитів:

    • іпотечний;
    • споживчий;
    • кредит на розвиток бізнесу.

Від того, яку назву кожен окремий банк дасть тій чи іншій програмі, її суть не зміниться. Іпотечний кредит видається на придбання житла, яке стає заставою. Виплачувати позику можна 10, 20 або більше років. Це один з найбільш затребуваних видів кредитування в Україні. Іноді іпотечний кредит можуть видати під заставу майна, не того, котре купується, а котре вже є. У випадках, коли позичальник регулярно платить по кредиту, банк може запропонувати продати стару нерухомість і так погасити борг. Споживчий кредит під заставу нерухомості може видаватися на будь-які потреби клієнта. Іноді можна навіть не повідомляти мету, на яку потрібні гроші. Розвивати свою справу з допомогою позички теж легше, якщо є заставу. Кредит для сільського господарства, покупки устаткування або оренди приміщень буде вигідніше, якщо закласти нерухомість.

Як отримати кредит готівкою?

Сам процес отримання позики під заставу майна не відрізняється від звичайного оформлення кредиту. Однак безпосередньо перед підписанням в банку кредитного договору потрібно провести кілька операцій. Перш за все, потрібно провести оцінку майна і оцінити його ліквідність. Оцінюють вартість квартири або будинку спеціальні люди. Банк може порекомендувати тих чи інших фахівців, яким вони довіряють. При цьому витрати на оцінку майна ляжуть на клієнта.

Нерухомість під заставу повинна бути застрахована. Витрати на страхування теж ляжуть на клієнта. Часто банки наполягають на тому, що будинок або квартиру потрібно буде застрахувати за кількома ризиками. На це може піти 1,5% від суми кредиту.

Оціночна вартість квартири не завжди буде відповідати сумі застави.Найчастіше банк дізнається ринкову вартість квартири, але видає позику, яка менше цієї вартості. Справа в тому, що фінансова установа прагне мінімізувати свої ризики: в банку заздалегідь готуються до гіршого - неповернення боргу. Продати квартиру дорожче ринкової вартості навряд чи вдасться, а ось понести витрати на продажу майна все одно доведеться. До того ж, на покриття боргу позичальника може піти не вся сума від продажу квартири, а тільки її частину. Решту повернуть на рахунок клієнта. Звідси менші суми застави.

Серед документів, необхідних для отримання кредиту під заставу, -засвідчуюче право власності на нерухомість, кадастровий паспорт, план житлового приміщення, технічний паспорт квартири і т.д. Виходить, що для підготовки пакету документів в банк потрібно багато часу і бюрократичної роботи. От тільки воно того варте. У деяких випадках довгостроковий кредит із заставою - це єдиний спосіб отримати позику.

Читачів також цікавить: