Блог

Чи варто брати кредит в біткоінах?

Послуги запозичення коштів користуються величезною популярністю. Кожен другий житель міста хоч раз в житті брав гроші в кредит і розуміє особливість і вигоду такої послуги. Вона вимагає серйозного і відповідального підходу, і в деяких періодах життя найкраще рятує ситуацію.

Кредитні кошти допомагають організувати весілля, закінчити будівництво, купити автомобіль або заміський будинок. А іноді гроші потрібно просто до зарплати, так як відбулися якісь непередбачені події. Але далеко не кожен з нас знає, що в фінансовому світі з'явилася нова послуга запозичення - кредит в біткоіни.

Що собою являє кредитування в біткоінах

Звичні централізовані фінансові послуги знають всі: вони регулюються державними актами або постановами, а видаються і контролюються банківськими установами. Щоб оформити кредит, потрібно подати заявку в конкретну організацію, яка буде приймати рішення про вашу платоспроможність і видачу або невидачу кредиту.

P2P-кредитування - це альтернативний децентралізований спосіб запозичення коштів. Його суть полягає в тому, що гроші пропонують і використовують самі користувачі мережі. Тобто учасники кредитної платформи можуть брати гроші в борг або навіть самі надавати суми для позик всередині мережі без посередницької сторони - банку.

Криптовалютні платформи виступають майданчиками, де взаємодіють позичальники і кредитори на пряму. Як правило, обидві сторони - це звичайні люди, одні з яких потребують швидких і дешевих позикових коштів, а інші мають вільний капітал для інвестицій.

Реалізація такого принципу кредитування представлена на платформі платіжного сервісу WebMoney Transfer, де користувачі можуть обмінюватися фіатними грошима між собою. З 2013 року такі кредити з'явилися і на кріптовалютних P2P-платформах: позичити тепер можна і криптовалюту, найчастіше біткоіни.

Як оформити кредит в біткоінах

Щоб взяти в кредит найпопулярнішу в світі криптовалюту- біткоіни, яка в деяких країнах має повністю легальний статус розрахункової монети, ви повинні вибрати майданчик, яка пропонує такі послуги і зареєструватися на ній.

Далі вам потрібно створити свою заявку, в якій ви вказуєте кількість біткоінів, які ви хочете взяти в кредит, термін користування послугою, відсоткову ставку і схему платежів з погашення. Всі ці умови ви не просто пропонуєте, вони відразу включаються в цифровий смарт-контракт, який і буде виконувати всі прописані умови.

Кредитори знайомляться з усіма заявками на кредити і вибирають ту, яка їм цікава. Якщо умови підходять обом сторонам, цифровий контракт вступає в силу і прописане число біткоінів перекладається на гаманець позичальника. Може бути так, що в одному кредиті бере участь не дві сторони, а три або чотири користувача, кожен з яких фінансує свою певну частину кредиту. Така схема дозволяє розбивати заявки на скільки завгодно дрібних частин і мінімізувати ризики.

На платформі всі користувачі мають свої рейтинги, які прямо впливають на розмір пропонованих ставок і сум біткоінів-кредитів. Кожен новий користувач платформи повинен надати правдиві дані про себе.

Служба безпеки сервісу буде проводити ретельну перевірку вашої особистості і звіряти, надані вами дані, на предмет правдивості і актуальності. Ви можете не переживати за збереження і нерозповсюдження ваших даних: перед тим, як відправляти всю запитувану інформацію, вам буде представлено угоду, в якому прописані права та обов'язки кожної сторони. Адміністрація сайту гарантує конфіденційність і збереження наданих вами даних.

Чим біткоіни кредити вигідніше

Кредити в біткоіни мають ряд переваг:

  1. По-перше, немає бюрократії: немає необхідності ліцензувати свою діяльність і платити податки, не потрібно вести облік і складати звітність контролюючим органам. Це самим прямим чином звільняє кредиторів від зайвих операційних витрат і знижує ставки по кредитам;
  2. По-друге, міжнародність: кожен, хто цікавився питанням європейського чи американського кредитування, багато чув про те, що відсоткові ставки по кредитах в нашій країні і країнах Європи або США сильно відрізняються. В Україні кредит можна взяти під 30%, тоді як в Америці такі послуги коштують в 10 разів менше. Брати кредити в біткоінах можна у користувачів будь-яких країн світу;
  3. І по-третє, швидкі і недорогі переклади: міжконтинентальні або трансконтинентальні традиційні грошові перекази використовують працю десятків посередників, що крім швидкості відбивається ще й на вартості таких операцій. У випадку з біткоінами таких проблем немає - будь-які міжнародні перекази відбуваються моментально і не мають високої вартості (розмір комісії визначається в залежності від завантаженості мережі).

Де взяти кредит в біткоінах

Кріптовалютування майданчиків, які пропонують опцію кредитування і інвестицій, вже більше 5 років вдосконалюють свої послуги і методи їх реалізації. Деякі з них встигли не тільки досягнути колосального успіху, але вже і закритися. Але основні учасники мають сотні тисяч користувачів і показники за виданими кредитами, що вимірюються в мільйонах доларів.

На даний момент можна порекомендувати три основних сервіси, де можна взяти кредит в біткоінах:

  1. BitBond.com - - понад 100 тисяч зареєстрованих користувачів, видано понад 2 тисячі позик (близько 3,5 мільйонів американських доларів);
  2. BTCpop.co - - майданчик-банк для криптовалюти: має безліч фінансових послуг, і не тільки кредити в біткоінах.
  3. StemFund.com - - на майданчику працює 173 інвестора, які видали кредити в біткоіни більше тисячі позичальникам.

Висновок

Приймати рішення про те, варто чи не варто брати кредит в біткоінах, потрібно відповідально і свідомо. Для початку варто ретельно проаналізувати своє справжнє фінансове становище, необхідність позики і всі майбутні статті витрат, які вас чекають на період кредиту.

Крім того, не забувайте, що біткоіни - це криптовалюта, а значить, її вартість має досить широкий діапазон мінливості. Ви можете взяти кредит, коли 1 BTC коштував 8 000 USD, а через місяць купувати Bitcoin доведеться по 10 000 USD.

Щоб позикові кошти принесли вигоду і не порушили ваш спокій, сплануйте всі свої фінансові оплати і надходження заздалегідь і не беріть свій перший кредит в біткоінах на занадто велику суму.

Читачів також цікавить: