Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Чого очікують "небанки" від свого нового регулятора – НБУ

Зміни – це не страшно, кажуть в Нацбанку своїм новим підопічним. Але ті все ж хвилюються: чи буде регулятор до них справедливим, як обіцяє.

Обговоренню змін в банківській і небанківській сфері в FinTech та e-commerce компаніях був присвячений форум FinRetail-2019, що пройшов днями в Києві. Основні питання, які хвилювали його учасників – життя після "спліт" (перехід до консолідованого регулювання фінансового ринку Нацбанком), законів про РРО та "кешбек" (детенізація розрахунків у сфері торгівлі та послуг). 

Нагадаємо, що у вересні цього року Верховна Рада підтримала законопроект про так званий "спліт" – він ліквідує регулятор небанківських фінансових установ – Нацкомфінпослуг, а його функції розподіляє між НБУ і Комісією з цінних паперів. Мета закону – поліпшити регулювання в сфері фінансових послуг та узгодити його з міжнародними стандартами. Згідно з законом до червня наступного року функція регулювання небанківського фінансового ринку залишається у Нацкомфінпослуг, а вже з 1 липня 2020 року цю функцію візьме на себе Національний банк. Для цього в структурі НБУ створюється відповідний департамент. Він буде приймати усі ключові рішення по ринку (ліцензування, контроль, нагляд тощо). 

З виступу голови правління Всеукраїнської асоціації фінансових компаній Ганни Замазєєвої відчувалося, що небанківські фінансові установи сьогодні певно найбільш стурбовані майбутніми змінами – ринок наразі перебуває в стадії бурхливого розвитку, а підходи нового регулятора гарантовано змінять регуляторний ландшафт. І наскільки він буде "дружнім" до ринку передбачити поки що важко. 

Її підтримав і генеральний директор ФК "Dinero" Ілля Веселий. Він наголосив, що сьогодні фінансові компанії активно розвиваються внаслідок того, що змогли чітко сфокусуватися на тому ринковому сегменті фінансових послуг, куди банки не хочуть іти – мікрокредити для них занадто ризикова діяльність, але сьогодні на цю послугу великий попит у споживачів.

"Ми, по суті, доповнюємо банківський сервіс в нашій країні, де значна частина споживачів потребує швидкого і спрощеного мікрокредитування. Темпи приросту нашого ринку вимірюються десятками відсотків і говорять самі за себе. Тому нас дуже хвилює питання прозорого регулювання, яке б чітко встановлювало правила для мікрофінансових організацій (МФО), йшло в ногу з часом та відповідало європейським практикам. Наріжним каменем для вітчизняних МФО, наприклад, є можливість залучати додаткове фінансування від банків чи сторонніх інвесторів, оскільки ресурс власних коштів для будь-якого бізнесу вичерпний. Тому ми дуже раді можливості діалогу з регулятором і найближчим часом будемо ініціювати залучення до нього також і наших європейських інвесторів. У них величезний ринковий досвід, який дозволить вдосконалити вітчизняне законодавство та підняти його до рівня європейського, що в свою чергу забезпечить якісно новий рівень розвитку нашого ринку", – зазначив Ілля Веселий.

Повний матеріал читайте на ukrinform.ua 

Читачів також цікавить: