Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Чи може банк забрати квартиру за борг по кредиту?

Банківський кредит – це перш за все, зобов'язання, прописані в кредитному договорі. Отже, внаслідок невиплати боргу настає юридична відповідальність, що може спричинити найнесподіваніші наслідки.

Для того, щоб банк зміг пред'явити будь-які претензії до позичальника необхідно, щоб утворилася певна заборгованість. Навіть невелика сума є підставою для звернення до суду. Але, банки нечасто вдаються до таких заходів, оскільки судові позови можуть тягнутися дуже довго і не закінчиться нічим хорошим для фінансової компанії.

У цій статті ретельно проаналізовано, чи можуть забрати квартиру за борги перед банком. Це дуже важливо, тому що багато клієнтів, які мають заборгованість, бояться в результаті залишитися без житла, яке було надано в заставу для отримання певної суми грошей.

У яких випадках банк може забрати квартиру?

Чи можуть забрати квартиру за борги по кредиту? Питання, яке дуже часто залишається без відповіді. Але, в деяких випадках фінансовим організаціям дозволяється законом стягувати заставне майно позичальників з метою виплати їх боргу.

У тому випадку, якщо боржник отримує систематичні дзвінки з банку з погрозами забрати квартиру, можна не турбується. Це обумовлено тим, що будь-які маніпуляції можуть відбуватися тільки після судового засідання і винесення відповідного рішення. Якщо такий документ є, позичальникові дається сім днів для добровільного виконання постанови. В іншому випадку арешт накладається на:

 • зарплату;
 • депозити;
 • цінні папери;
 • авто;
 • нерухомість.

У тому випадку, якщо борг невеликий і заробітна плата дозволяє його погасити, сума буде вирахувана із заробітку позичальника. Але, якщо за боржником є велика заборгованість, його майно може бути продано з метою погашення боргу.

Коли банк не може відібрати квартиру за борги?

Згідно з Законодавством, існують певні норми і порядки, які просто «зв'язують руки» банкам, що не дає можливість їм відбирати житло боржників:

 • Якщо в квартирі прописані особи, які не досягли 18 річного віку.
 • Немає оформлення права власності.
 • У тому випадку, якщо заставне майно знаходиться під повторною заставою.

Що робити, щоб не залишитися без житла?

Якщо ви не знаєте, чи може банк забрати єдине житло, зверніться за допомогою до професійних юристів. Тільки кваліфікований фахівець зможе правильно оцінити ситуацію і знайти адекватний вихід з положення, що склалося.

Щоб не допустити ситуації, коли банк може забрати квартиру за борги по кредиту, варто слідувати нескладним рекомендаціям:

 • До того, як фінансова компанія прийме рішення звернутися з позовом до суду, варто виплатити хоча б частину боргу. У цьому випадку банк на час залишить вас у спокої.
 • Зверніться в банк з метою реструктуризації заборгованості за кредитом. Як правило, фінансові компанії з радістю задовольняють такі заявки, оскільки в більшості випадків тут передбачена чимала переплата.
 • Якщо сума заборгованості не дуже велика, можна взяти кредит в іншому банку або МФО. У такому випадку гроші видаються навіть позичальникам з не дуже чистими кредитними історіями.

Щоб уникнути проблем з вилученням житла, немає сенсу говорити співробітникам банку, яка у вас важка життєва ситуація або проблеми зі здоров'ям. Це не є аргументом. Варто заздалегідь оцінити свої можливості і розуміти те, що кредитна компанія має право вимагати виплату боргу згідно з Договором. В іншому випадку, банк може вдаватися до крайніх заходів, які не завжди подобаються неплатоспроможним позичальникам.

Читачів також цікавить: