Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

Чи може банк забрати автомобіль за борги по кредиту?

Якщо ви вирішили взяти кредит в банку під заставу автомобіля, варто враховувати те, що при утворенні певного боргу, банк може забрати ваше авто з метою погашення заборгованості. Це передбачено в кредитному договорі, умови якого необхідно виконувати.

Транспортний засіб знаходиться в заставі

Чи можуть забрати машину за борги, якщо авто є заставним майном? Тут однозначно відповідь буде позитивною. Але, як показує практика, спочатку банки не поспішають ставати власниками вашого майна. Фінансовим компаніям куди цікавіше повернути кошти і відсотки, які за цей час утворилися.

Таким чином, позичальникові надходять телефонні дзвінки від співробітників фінансової компанії або колекторів з проханнями погасити заборгованість. Якщо це не принесло жодного результату, будуть надходити певні загрози та тільки потім може послідувати позов до суду з подальшою конфіскацією рухомого або нерухомого майна. У більшості випадків від освіти прострочення по кредиту до реального вилучення автомобіля може пройти від шести місяців до одного року.

Якщо автомобіль не є заставним майном

Якщо при оформленні кредиту ви не заявляли свій автомобіль, як заставне майно, банк не може претендувати на його конфіскацію. Але, якщо суд винесе рішення на користь фінансової компанії, судовий пристав може накласти на автомобіль арешт з подальшим продажем вашого транспортного засобу. Однак, це справа не швидка і до того, як авто зможуть відібрати підуть наступні дії з боку банку:

  • Схема дій часто однакова в кожному окремому випадку. Спочатку позичальникові почнуть надходити телефонні дзвінки з проханнями повернути борг за кредитом.

  • Колектори можуть загрожувати, що прийдуть до вас і заберуть ваше майно. Але, такі слова зовсім безпідставні і при отриманні загроз можна не замислюючись звертатися в правоохоронні органи.

  • Якщо перераховані методи не принесуть очікуваного результату, банк може звернутися до суду. У більшості випадків суд задовольняє банківський позов, так як є кредитний Договір з чітко прописаними умовами кредитування.

Якщо суд ухвалив накласти арешт на автомобіль і на протязі встановленого терміну позичальник не подав апеляцію, рішення вступає в силу і авто може бути виставлено на торги.

Читачів також цікавить: