Блог
грн
15000
грн

Сума кредиту грн
Сума відсотків
грн
Всього до сплати грн
Дата сплати

Ви знали? Ви можете подовжити Ваш кредит на 7,14 та 30 днів.

5 причин остерігатися антиколекторів

Антиколектори, як вони самі себе називають – це нібито вузькоспеціалізовані юристи, чия місія – допомагати позичальникам у разі суперечок з банками або іншими кредитними організаціями, а також колекторськими службами. Якщо позичальник не згоден з претензіями до нього кредиторів, він може звернутися до фахівців по юридичну допомогу, й ті, вивчивши документи, допоможуть людині відстояти свої права. Але це все має сенс у випадку, якщо права клієнта фінансової компанії дійсно порушено, й правда на його боці.

А ось ті, хто обіцяє позичальникові позбавити його боргу, тобто закликають порушити закон, нехтуючи взятими на себе за договором зобов'язаннями – особи, що явно перебувають поза правового поля. І саме вони найчастіше називають себе цим незвичним терміном – антиколектори. У своїх рекламних оголошеннях вони постають як «друзі людини», протиставляючи себе кредиторам (нібито агресорам). Насправді ж маємо підміну понять. Коли людина потребувала допомоги, вона звернувся до фінансової компанії, яка цю допомогу їй надала – дала кредит. Компанія, що підтримала клієнта, звісно, має право очікувати від нього виконання зобов'язань, тобто повернення боргу в зазначений у договорі термін. Отже компанія-кредитор – однозначно не ворог. А ось той, хто закликає зрадити довіру та ошукати компанію, яка раніше допомогла клієнтові – навряд чи чесний гравець, і спілкування з ним навряд чи принесе благо.

У будь-якому випадку ніхто не може звільнити позичальника від зобов'язань перед кредиторами, зазначеними у власноруч підписаному ним договорі. Тому, коли ви бачите оголошення «Як не платити кредит», знайте – перед вами банальні шахраї, які ні до юриспруденції, ні до фінансової сфери жодних стосунків не мають. Ці ділки апелюють до гірших сторін людської душі – жадібності та брехливості. Вони просто обіцяють навчити, як обдурити фінансову компанію, яка допомогла людині, коли та мала потребу в грошах.

Отже, наведемо 5 причин, чому від антиколекторів варто триматися подалі (і це тільки ті причини, які першими спадають на думку):

  1. У законодавстві України взагалі немає такого терміну «антиколектор» (втім, як і «колектор»). І регулюватися така діяльність може тільки, як ви розумієте, совістю людей, які назвали себе цим туманним терміном... Про якісь гарантії, тим паче про захист персональної інформації мова тут навіть не йде. Так що не варто ризикувати своєю безпекою.
  2. Зайві витрати. Якщо у вас вже виникли складнощі з оплатою кредиту – перше, чого слід уникати, це додаткових витрат. Логічно? Розумним і єдиним законним способом вирішити свою ситуацію буде звернення до тих, у кого ви кредит брали – до кредитора. Безвихідних ситуацій не буває, поки ви чесні й не тримайте каменя за пазухою. Завжди можна домовитися з кредитором – про відтермінування платежу, реструктуризацію боргу, індивідуальні умовах. Звернення до антиколекторів не врятує вас від необхідності погасити борг (без реструктуризації, тому що це позв їх компетенцією), але додасть ще й витрати на гонорари їм.
  3. Втрата часу, а відтак, грошей. У разі прострочення кредиту фраза «час – гроші» набуває буквального сенсу. Тому що після вичерпання терміну оплати клієнту призначається автоматична пролонгація, яка оплачується за кожен день надання послуги. І поки ви витрачаєте час на безплідні перемовини з антиколекторами, ваш борг нікуди не дівається, а сума, яку потрібно повертати, зростає.
  4. Поява марних образ на кредитора і спотворене ставлення до фінансового ринку загалом. Уявіть: ви взяли кредит, потім звернулися до когось (насправді, до нечистої на руку сторонньої особі, але вам-то вона назвалася представником того ж цеху). Цей хтось вас обдурив, і в душі лишився рубець. Насправді легальний і законний ринок мікрокредитування не зробив нічого поганого, а обдурили вас абсолютно сторонні люди, яким ви довірилися з власної наївності. Але хто вже тут буде розбиратися: у вас залишається стійке упередження до всього ринку загалом. І наступного разу, коли вам знадобиться перехопити тисячу до зарплати, ви самі собі не дозволите скористатися зручним сервісом мікрокредитування.
  5. За оголошенням «навчимо, як не платити кредит», ховаються банальні шахраї, які не мають ні ліцензії, ні офіційного статусу, і мета яких – виманювання у довірливих громадян гонорарів за свої сумнівні послуги. Обіцянка «знайти юридичні лазівки» в договорі, укладеному між вами і кредитором, що нібито дозволяють не повертати позичені гроші – це справжнісіньке шахрайство. Тому що цивільно-правові взаємини між кредитором і позичальником регулюються саме договором споживчого кредитування, умови якого обов'язкові для виконання обох сторін.

Ми навели тут лише 5 причин остерігатися тих, хто обіцяє «все порєшать» щодо ваших заборгованостей. Насправді таких причин набагато більше, але ви і так вже зрозуміли, що нічим хорошим для вас спілкування з сумнівними ділками закінчитися не може. Бережіть себе!

Читачів також цікавить:

Де видають позику грошей на карту цілодобово?

Наскільки реально отримати кредит без дзвінків оператора?

Де найшвидший кредит на карту?

Що значить "Моментальний кредит"?

Де оформить позику без перевірки КІ?

Де взяти кредит, якщо у мене погана кредитна история?

Чому МФО видають кредиты под 0%?

Що таке мікропозика?

Що робити, якщо потрібен терміновий кредит?

Потрібен кредит без застави, куди звертатися?